Про фестиваль

Wacken Open Air (W:O:A) – найбільший у світі фестиваль важкої музики, що проводиться щорічно в передмісті Вакен, на півночі Німеччини. WOA, або частіше просто “Wacken”, неофіційно вважається головною метал-подією у світі. В 2006 році, кількість відвідувачів цього заходу перевищила 60 тисяч. В даний час, Вакен приймає більше 85 тисяч відвідувачів щороку.

Вперше фестиваль відбувся в 1990 році, за участю місцевих маловідомих гуртів, але з кожним роком популярність росла, і до 1998 року Вакен став фестивалем європейського, а потім і світового рівня.

Сучасний Wacken Open Air проводиться в перші вихідні серпня, кожного року, і офіційно триває три дні (по факту – чотири). Встановлюється сім (іноді вісім) сцен, на яких виступають більше 80 музичних колективів з усього світу.

Під час підготовки до W:O:А 2012, було встановлено рекорд: всі 75 тисяч квитків на фестиваль були продані 29 листопада 2011 року, за 247 днів до його відкриття. Цей рекорд був побитий під час підготовки W:O:A 2013, 21 вересня 2012 року – усі квитки були розпродані за два дні після початку продажу. У 2014 році повний розпродаж квитків відбувся вже через 12 годин після їх надходження до продажу. Тож, з кожним роком Wacken Open Air набуває все більших обертів у своєму розвитку.